Blog

Čím vás okouzlí Hukvaldy? Hrad, exotická zvířata i expozice lákají především rodiny s dětmi.

Kam na výlet s dětmi, aby se ani chvilku nenudily a zároveň trochu poučily?

Víte, kde se narodila liška Bystrouška? Hukvaldy vám vydají tajemství jejího zrození.

Akce na hradě Hukvaldy, jenž si nesmíte nechat ujít.

Tipy na výlet s dětmi.

Kam na výlet s dětmi.

 

Plánujete rodinný výlet? Navštivte Tropic Hukvaldy

Hukvaldy jsou malá obec, která se nachází na severu Moravy. Proslavil ji především Leoš Janáček, slavný skladatel, se svou Liškou Bystrouškou. Nad obcí se tyčí hrad Hukvaldy, jenž je od jara až do podzimu cílem turistů z celé České republiky. Pokud už sem zavítáte, navštivte také Tropic Hukvaldy – místo, kde můžete obdivovat exotické rostliny a zvířata.

Mezi zvířata, která si u nás můžete prohlédnout, patří například samec pumy americké, papoušci rodu ara, amazoňan, žako šedý nebo kakadu bílý. Chováme také ptáka loskutáka. Za zmínku rozhodně stojí, že papoušci i loskuták umí mluvit, takže můžete při návštěvě otestovat jejich slovní zásobu.

Dále se u nás setkáte s exotickým tukanem, který je v Čechách chován velmi vzácně. Uvidíte též sbírkové skleníky s exotickými rostlinami, sbírky kamenů a nejrůznějších zkamenělin. Věnujeme se také sezónnímu chovu motýlů.V létě v roce 2016 , jsme měli již druhý rok expozici živých tropických motýlů. Tato expozice byla pestřejší a větší než v předchozím roce. Jednalo se 100 pestrobarevných exotických motýlů o 14 druzích. V příštím roce budeme tuto expozici dále rozšiřovat o další atraktivní druhy motýlů z tropů celého světa.

Ideální místo pro víkendový výlet

Zajet k nám můžete po celý rok ve vybrané dny, které jsou zveřejněné na našich webových stránkách. Aktuální otevírací doba je od čtvrtka do neděle od 10:00 do 18:00. Na webu též naleznete informace o akcích a výstavách, které v našich prostorách momentálně probíhají.

Prožijte nevšední víkend s celou svou rodinou. Tropic Hukvaldy láká především děti, ale spoustu zábavy si zde užijí i dospělí. Kromě toho, že si můžete prohlédnout exotická zvířata a rostliny, u nás lze i některé druhy rostlin zakoupit. Prodáváme též doplňky do asijských zahrad, zhotovené z umělého pískovce, které jsou nevšední dekorací do každé zahrady.

 

Je  tady podzim a s ním období dozrávání plodů v Tropic Hukvaldy.V tomto období u nás dozrávají plody Kaki, exotické Asiminy triloby, fíky, ranné odrůdy japonských mandarin, a také plody kiwi, které můžete na naší zahradě i ochutnat.Podzim je také obdobím, kdy se v naší japonské zahradě mění barvy listnatých stromů a keřů, nejvíce japonské javory, jinany…Během podzimních a zimních měsíců je naše otevírací doba od čtvrtku do neděle, po domluvě možno navštívit nás i v jiném termínu.

Začali jsme rozmnožovat a máme již v prodeji léčivé Aloe Vera.

Aktuální informace