Expozice ŽIVÝCH TROPICKÝCH MOTÝLŮ, stále probíhá !

Kam na výlet s dětmi, aby se ani chvilku nenudily a zároveň trochu poučily?

Vymýšlíte, kam na výlet s dětmi, aby byly dostatečně zabavené a zároveň i trochu vzdělané? Ideálním místem v Moravskoslezském kraji, v podhůří Beskyd, jsou Hukvaldy. Spanilá příroda, majestátní Hukvaldský hrad, historická místa i exotická expozice Tropic Hukvaldy jsou dostatečným lákadlem, na jehož absolvování si návštěvníci musejí vyhradit celý den, aby jej dostatečně vstřebali.

 

Když se výletníci uspokojivě pokochají krajinou, mohou začít s prohlídkou rodné obce Leoše Janáčka, kde se nachází dům s památníkem i škola, kde se narodil. Další zajímavostí jsou zámecký park a hrad, který se každoročně proměňuje v kulturně-naučnou oázu a studnici nepřeberných zážitků spojených s turnaji, koncerty a představeními pro děti i dospělé. Za zmínku stojí hudební festival Janáčkovy Hukvaldy, konaný v červnu a červenci. Po prohlídce hukvaldského hradu nelze opomenout Tropic Hukvaldy zahrnující unikátní sbírky exotických zvířat a rostlin, několikrát oceněné uznávanými floristy a odborníky. Přirozené prostředí dává všem návštěvníkům možnost nahlédnout pod křídla mluvících papoušků, prozkoumat taje zkamenělin, minerálů a mušlí, děti se můžou zblízka seznámit s místními kozami a králíčky, již se dají krmit přímo ve výběhu.Z rostlin děti zaujmou nejvíce kaktusy a masožravé rostliny.Líbí se jim také citrusy a další užitkové rostliny, jako kiwi, asimina, tomely a další méně známé rostliny.

 

Hrad Hukvaldy a jeho okolí skrývají jako mnoho míst v Česku rovněž tajemné prostory, jež jsou opředeny pověstmi a mýty. Proč je neprozkoumat právě s malými ratolestmi, aby jejich zážitek z výletu byl více čarodějný… Vypravte se na obhlídku údajně nejhlubší hradní studny v Evropě, ke které se váže zajímavá historie o hloubení sahající až do středověku. Jako většina hradů i Hukvaldy jsou opředeny mnoha pověstmi a říká se, že do hradní studny vede chodba z řeky Ondřejnice.V okolí jsou bývalé těžařské lomy. Za zmínku stojí také přístupný vodní mlýn na Hukvaldech.