POZOR ! V neděli 12.5.2024 OTEVŘENO 10:30 – 12:00, 12:30 – 18:00 hod.

Čím vás okouzlí Hukvaldy?

Hrad, exotická zvířata i expozice lákají především rodiny s dětmi.

Rodiny s dětmi, které aktivně vyhledávají zajímavá místa, se v ostravském kraji mohou zaměřit na atraktivní Hukvaldy. Hrad, expozice exotické fauny a flóry, sbírka drahých kamenů, chov tropických motýlů jsou k nahlédnutí právě v Hukvaldech. Návštěvníky nemusí odradit nepřízeň počasí, neboť areál Tropic Hukvaldy zahrnuje i kryté objekty, v nichž se ani neposední rošťáci nebudou nudit.

Počítáme-li zábavu spojenou s nenásilným vzdělávacím za příjemně strávený čas pro celou rodinu, není nadto zavítat do Hukvald. Tropic Hukvaldy je vybudován v přirozeném duchu, na zahradě a v sklenících se pěstují exotické rostliny a stromy, za povšimnutí stojí zahrada v asijském duchu, výstava kvetoucích kaktusů, sukulentů a masožravých rostlin. Se sbírky drahých kamenů, z nich největší váží 120 kg, zkamenělin kde můžete shlédnout mimo jiné zuby prehistorického žraloka, velryby a dokonce i mamutí stoličku, motýlů a mušlím, součástí sbírek je i 40 cm velká čelist Žraloka bělavého.Návštěvníci si odnesou nejen nádherné vzpomínky, ale i dárkové předměty, jež jsou k dispozici v prodejně.

Děti si pochvalují vodní svět s vodními překlápěčkami, vodními koly i dvoumetrový vodopád. Úspěch u nejmenších hostů slaví zejména rybníčky s rybičkami a mluvící papoušci, kteří výtečně napodobují lidskou řeč, všechny tyto papoušky však předčí mluvící ptáci Loskutáci. Ze zvířat návštěvníky nejvíce zaujme samec americké Pumy. Aby byl výčet zvířecího osazenstva úplný, nelze zapomenout na  bažanty, vzácná plemena holubů, ani na pavouky sklípkany. Do výběhu s králíky mohou děti vstoupit .

V rámci výletu do Hukvald se vyplatí spojit návštěvu areálu Tropic Hukvaldy se zastávkou na hukvaldský hrad, tolik oblíbený například u Leoše Janáčka. Na hradě se v sezoně konají kulturní akce, zábavná odpoledne, večerní koncerty i populární rytířské turnaje a souboje a také noční prohlídky hradu, zajímavou akcí na hukvaldském hradě jsou noční prohlídky, kdy jsou na hradě i strašidla. Pokud se vydáte na hrad, musíte projít oborou, kde je možno shlédnout zde chované daňky a muflony. Cesta na hrad rovněž vede kolem známé sochy Lišky Bystroušky. Hukvaldy zaujmou výletníky všech věkových kategorií a s rozmanitými zájmy.