Akce na hradě Hukvaldy, jenž si nesmíte nechat ujít.

Toužíte zažít neobyčejný den, plný zábavy a ponaučení se svou rodinou? Pokud ano, jistě si nenechte ujít akce na hradě Hukvaldy, jenž pokaždé nabízí něco jiného. Zejména děti si zde užijí chvíle plné radosti a poznání, například ohromné spousty exotických zvířat a rostlin. K vidění v expozici Tropic Hukvaldy bude například mluvící papoušek Žako, Ara nebo Kakadu bílý. Papoušci kromě samotného mluvení, ovládají i mávání, z čehož jsou malí návštěvníci vždy u vytržení. Děti se seznámí i s mluvícím ptákem Loskutákem, který umí dokonale napodobit lidský hlas či se zahradami v asijském duchu, které jistě stojí za vidění. Nemluvě o sbírce drahých kovů, minerálů či motýlů a mušlí. Akce na hradě Hukvaldy tak nabízí opravdu obrovskou škálu překvapivých zážitků, ze kterých si své odnesou malí i velcí návštěvníci.

Akce na hradě Hukvaldy pro malé i velké

Akce na hradě Hukvaldy jsou opravdu různorodé. Tyto akce jsou ve většině případů zaměřeny k dětským návštěvníkům, ovšem své si z Hukvald jistě odnesou i velcí a dychtiví návštěvníci. Děti často zajímají sbírky motýlů, masožravé rostliny anebo právě zmínění mluvící papoušci, kteří jsou pro malé obdivovatele velkým lákadlem. V naší expozici Tropic Hukvaldy navíc ale děti mohou kupříkladu vstoupit do výběhu s králíky či naživo vidět Leguána zeleného, jenž má své kořeny v Jižní Americe. Objevíte zde i málo známá plemena sklípkanů či holubů. V tropických sklenících si na své přijdou především malí botanici, kteří zde mohou obdivovat krásy fíkovníků, citrusovníků nebo papájy. Na venkovních zahradách zase rostou, dnes už málo hojné moruše, které jsou známé zejména pro své podobné účinky jako má Žen-Šen. Akce na hradě Hukvaldy tedy opravdu nikoho neurazí a v Ostravském kraji tak naleznete velmi vhodné využití volného času se svými ratolestmi.

Hukvaldy v mnoha různých podobách

Akce na hradě Hukvaldy jsou opravdu rozmanité. Kromě prohlídky samotného hradu, se můžete oddávat i rytířským turnajům či navštívit nedalekou oboru, ve které vás uchvátí monumentální socha známé Lišky Bystroušky. V těsné blízkosti hradu Hukvaldy také naleznete rodný dům a zároveň památník populárního hudebního skladatele Leoše Janáčka.

Aktuální informace