POZOR ! V neděli 12.5.2024 OTEVŘENO 10:30 – 12:00, 12:30 – 18:00 hod.

Tipy na výlet s dětmi

Chtěli byste poznat nepoznané, ale chybí vám podmanivé tipy na výlet? S dětmi se výlety vždy podnikají o něco hůře, ovšem zážitky z nich to snadno vykompenzují. Pokud byste tedy chtěli vyrazit poznat ještě dosud nepoznané a neprobádané, zkuste se zastavit v Hukvaldském tropickém ráji a přiučit něco sebe i své ratolesti. Na děti jsou totiž naše atrakce zaměřeny především. Tudíž na nic nečekejte a vydejte se s námi po stopách tropických plodin, exotických zvířat a uhrančivých, i miliónu let starých zkamenělin.

Tipy na výlet s dětmi, které oceníte.

Setkat se tváří v tvář s papouškem Amazoňanem, Žakem, Arou či Kakadu u nás není žádný problém. Dáme vám takové tipy na výlet s dětmi, které nebudete moci odmítnout. Náš tropický ráj je totiž napěchován atrakcemi, na kterých si užijí malí i velcí. 2 metry vysoký vodopád či vodní překlápěčky, jsou pouze slabým odvarem toho, co vám v Hukvaldech můžeme skutečně nabídnout. Děti u nás milují  potok, se skutečně kouzelnými třemi jezírky, ve kterých jsou rybičky. Rovněž je zajímá sezonní expozice  tropických motýlů, jejichž krátký avšak úžasný život, touží prozkoumat po svém. Kromě jiného si mohou popovídat i s našimi papoušky, kteří jsou hlavní atrakcí. V letošním roce jsme získali dalšího exotického mluvícího papouška Amazoňana modročelého. Takže v současné době, máme 5 mluvících papoušků .A co teprve Loskutáci, kteří imitují lidský hlas ještě o poznání lépe než papoušek? Líbí se vám výčet těchto tipů navýlet? Věřte, že to není zdaleka všechno.

Setkání se zvířátky děti zbožňují.

Oslovily vás naše tipy na výlet s dětmi? Pokud ano, avšak ještě stále nejste přesvědčeni o tom, že se cesta do našeho tropického ráje rozhodně vyplatí, máme pro vás trumf v podobě velmi oblíbeného skleníku s masožravými rostlinami, možností set vidět málo známá plemena holubů, okrasných bažantů. Setkání s nelichotivými sklípkany, ke kterým se odváží pouze ty nejodvážnější děti i rodiče. Zážitkem pro děti  jsou i králíčci, ke kterým děti mohou rovnou do výběhu. Největší šelmou nejenom v hukvaldském Tropicu, ale i na Hukvaldech je samec Pumy americké, který slyší na jméno Mikeš. Tudíž již nad ničím nepřemýšlejte a vydejte se do našeho tropického ráje, co nejdříve.

V letošním roce pořádáme již 5.ročník živých exotických motýlů.Můžete shlédnout až 12 druhů motýlů s tropických oblastí Jižní Ameriky, Indonésie, Filipín, Malajsie.Máme motýly převážně rodu Morpho, Caligo, Papilio, Argema… Motýli z tropických oblastí žijí v průměru jen 7 dnů .Ale například Caligo žijí déle, ale naopak Argema pouze 4 dny.V letošním roce máme poprvé cizokrajné motýly né 10 dnů, ale prodloužili jsme tuto expozici na 20 dnů.

V letošním roce jsme podstatně rozšířili pěstování kaktusů.Máme na větší ploše sbírkové kaktusy a zvětšili jsme i prodejní plochu kaktusů.Na Facebookových stránkách můžete shlédnou kolik kaktusů nám kvetlo během měsíce června.