POZOR ! V neděli 12.5.2024 OTEVŘENO 10:30 – 12:00, 12:30 – 18:00 hod.

Tillandsie

Pochází ze Střední a Jižní Ameriky,kde rostou na stromech,skalách,ale i na střechách,kaktusech a na drátech elektrického a telefonního vedení .

 

Tillandsie v přírodě rostou na plném slunci,mají proto vysoké nároky na světlo asi jako kaktusy.

 

Musíme je tedy pěstovat těsně u okna nejlépe u jižního.Od jara do podzimu je ideální pěstování venku na zahradě nebo na balkoně,kde snesou i plné slunce.Letněné rostliny lépe kvetou než pěstované celoročně v bytě. Vyhovuje jim přímé slunce nefiltrované sklem,výkyvy teplot mezi dnem a nocí a pohyb vzduchu.Nejnižší teplota kterou Tillandsie snáší je +5°C.Pokud na rostliny padá pravidelně rosa,nemusí se o ně vůbec pečovat.V Tropicu na Hukvaldech je každoročně letníme.Letněné rostliny mnohem lépe kvetou,než ty ,které zůstanou ,během léta,ve skleníku.

 

Tillandsie se většinou pěstujou nalepeny na kameni,větvi,kořenech…Lepit jej můžeme jakýmkoliv lepidlem,ideální jsou silikonové tmely.

 

Rostliny snáší výborně suchý vzduch moderních bytů,musí však 1x denně dostat vodu buď namočením nebo porosením.Jednou týdně je dobré namočit tillandsie do vody třeba přes noc,aby se napily.Hnojíme tekutými hnojivy jednou za 14 dní,avšak jen desetinou doporučené dávky.