Expozice ŽIVÝCH TROPICKÝCH MOTÝLŮ, stále probíhá !

Japonský červený javor

Tento u nás často pěstovaný a oblíbený pomalu rostoucí strom nebo keř dorůstá do výšky 1-3m.Ve své domovině v Japonsku roste v řídkých lesích v propustném lehkém substrátu.

Nesnáší proto celodenní sluneční úpal a těžkou jílovitou půdu.Pokud jej pěstujeme v takovýchto špatných podmínkách,zkrátíme tím velice výražně jeho životnost, takže rostlina často jakoby bez příčin uhyne už po několika letech pěstování.

Pěstujeme jej tedy na stanovišti ,kde je slunce jenom půl dne(úplně ideální je dopolední slunce).Při celodenním slunci musí být chráněn alespoň nějakým stromem nebo keřem před poledním úpalem.Pokud javor zastíníme příliš, nejsou listy tolik červené,pokud má příliš slunce, spalují se konečky listů.

 

Při výsadbě vyhloubíme jámu o průměru 50 cm a stejné hloubky.Půdu můžeme podle její kvality vylepšit rašelinou s kompostem nebo rozleželým hnojem, popřípadě použijeme již hotový zahradnický substrát.

 

Javor můžeme upravovat řezem, který snáší velmi dobře.Neroste však příliš bujně, takže řez provádíme jen je.li to potřeba.