POZOR ! V neděli 12.5.2024 OTEVŘENO 10:30 – 12:00, 12:30 – 18:00 hod.

Budleia daviddi - keř plný motýly

Buddleia davidii z čeledi buddlejaceae-komulovité , je také nazývánaTibetský šeřík, letní šeřík , Komule davidova,nejčastěji však Motýlí keř neboť láká spousty motýlů a z brouků zlatohlávky.
Buddleia pochází z Japonska a Číny ,kde roste až do nadm. výšky 3000 m.
Pěstování této velmi atraktivní rostliny lákající motýly a brouky,dorustající v naších klimatických podmínkách do velikosti 2m je jednoduché.Buddleia má ráda slunné,chráněné stanoviště a propustnou půdu,nesnáší hlavně jílovitou půdu a celodenní stín.
Na jaře nejlépe v březnu Buddleiu razantně seřízneme až na 30cm , čímž podpoříme větší nárust listové plochy a větší násadu květu .
Hnojíme plnými hnojivy ( jen v jarních měsících ) ,která mužou obsahovat i vápník,který mají Buddleie rády.
Atraktivní vonné květy v barvách bílé,růžové,červené,modrofialové se oběvují od července do října.Odkvetlá květenství na koncích výhonu je dobré odstraňovat.

 

Takto ošetřená Buddleia pak bohatěji kvete.Na zimu je dobré Buddleiu chránit proti mrazu alespoň nahrnutím půdy nebo listí ke kořenovému balu a pokud vápnite zahradu tak nezapomeňte také na Buddleiu.Pokud Buddlei zajistíte tyto základní podmínky , budete mít na vaší zahradě spoustu krásných atraktivních vonných květů a k tomu jako bonus ještě expozici motýlu ,co víc si ještě přát.