Při příležitosti konání tradiční Ondřejské pouti na Hukvaldech, v neděli 3.12.2023,  také OTEVŘENO 10:00 – 11:30, 12:00 – 16:30 hod.


TROPIC
Hukvaldy

Hledáte-li zajímavé místo, kam na výlet s dětmi v Ostravském kraji, jste zde správně.

Nejnovější aktuality

Co u nás můžete vidět

miky2

Samce pumy americké

Mluvící papoušky, Loskutáky...

Zahradu v asijském stylu

Skleníky s exotickými rostlinami

Sbírky minerálů a zkamenělin

Sezonní chov živých tropických motýlů

Expozice Tropic Hukvaldy je zaměřená hlavně na rodiny s dětmi již od roku 1983.

Pro děti a nejen pro ně, máme na zahradě potok se třemi jezírky a rybičkami, na kterém, můžete shlédnout vodní kolo, překlápěčku, kamennou fontánu.V našem nejstarším skleníku máme 2 m vysoký vodopád. A v našem největším tropickém skleníku, máme dalších 6 fontán.Dětem se líbí naše minerály, masožravé rostliny, kaktusy nebo motýli.Také si rády povídají s našimi mluvícími papoušky, mluvícími Loskutáky, Kakadua, který umí i mávat a tančit.Děti mohou vstoupit do výběhu králíků.Mohou si prohlédnou nejenom samce Pumy americké, okrasná plemena holubů a bažantů.Máme i arboretum, kde rostou odolné druhy bambusů, moruše, Kiwi, Tomely, Asiminy. Jsou zde i rostliny, které přežily z pravěku jako např.Jinan dvoulaločný nebo Araucarii araucanu. Součastí zahrady v asijském stylu jsou i čarověníky a bonsaje.

Na Hukvaldech nás můžete navštíviti i v případě, že Vás na Vašem výletě zastihne déšť. Expozice je z výjimkou zahrady celá v interiéru.

Psi k nám mohou a neplatí žádné vstupné.

Prodej okrasných i užitkových, tropických a venkovních rostlin, bonsaj misek, doplňků do zahrad z pískovce, nově také drahých kamenů a minerálů.

Velikost našich expozic

Velikost našich expozic – japonská zahrada a prodejní plochy rostlin – 500 m², skleník č.1 – 30 m², skleník č.2 – 100m² ,skleník č.3 – 28 m² ( přístupný jen v zimních měsících, kdy dozrávají plody citrusů a během letních prázdnin, kdy je v něm expozice živých, tropických motýlů. Datum zahájení této expozice je vždy uvedena v aktualitách. Expozice minerálů, zkamenělin, brouků, mušlí a krabů –  12 m².

Najednou můžeme přijmout až 100 návštěvníku.

 

Hukvaldy hrad, obora, zámek

Připravili jsme pro vás další tipy na výlet s dětmi, o víkendu nebo o prázdninách.Na Hukvaldech můžete navštívit nejenom známý Hukvaldský hrad, na kterém se pořádají různé akce, jako rytířské turnaje a pod. , památník a rodný dům hudebního skladatele Leoše Janáčka, oboru se známou sochou Lišky Bystroušky, ale i další turisticky zajímavá místa – zámecký park, vodní mlýn atd. Více na webu výlet Hukvaldy. Stránka je turisticky zaměřena.